Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Konferencja "Jak zaangażować młodzież w sprawy społeczności lokalnej"

W ubiegłą środę (18-go maja) odbyła się w Gorzowie konferencja pt: "Jak zaangażować młodzież w sprawy społeczności lokalnej", która była częścią ogólnopolskiego projektu "Rozwijamy skrzydła Polski lokalnej". W merytorycznych wystąpieniach prelegenci zwrócili uwagę na niezwykle ważny element wchodzenia młodych ludzi na rynek działalności publicznej.

Jest nim aktywność w tzw. III sektorze czyli praca m.in. w stowarzyszeniach czy fundacjach, któych celem jest działalność społeczna. Każdy z zaproszonych gości miał możliwość zaprezentowania własnych doświadczeń z działalności w sferze publicznej, ale w odniesieniu do stowarzyszeń właśnie. Udział w konferencji był takzę okazją do dyskusji z młodzieżą gorzowskich liceów (m.in. III LO i II LO), którzy zainteresowani są pracą w stowarzyszeniach, które umożliwią im realizowanie projektów dla mieszkańców miasta Gorzowa.

W rozmowach z młodzieżą dość często pojawia się temat aktywnosci na rzecz społeczności lokalnej. Niestety zbyt często dyskusja kończy się na określeniu potrzeb, bo z ich zaspokajaniem jest już znacznie gorzej. W przypadku uczniów III LO, w którym mam zaszczyt pracować uczniowie zrealizowali projekt "(Nie)świadomy głos", który miał przybliżyć młodzieży licealnej lokalną politykę i sprawy z nią związane. Interesujacym był jednak fakt, że zaproszeni politycy (SLD reprezentował przewodniczący Maciej Buszkiewicz - dop. aut.) nie skupiali się jedynie na mieście, a mieli za zadanie odnieść się do tematów ogólnokrajowych i nawet międzynarodowych. Wspólnym mianownikiem były właśnie sprawy społeczne. Projekt zakończył się sukcesem i mam nadzieję, że nie poprzestaną na tym. W mojej dzisiejszej prelekcji odniosłem się do własnej działalności w ramach stowarzyszenia kultury fizycznej i klubu "Stilon Gorzów", który wraz z przyjaciółmi zbudowaliśmy. Namawiam wszystkich, którym udało się zrealizować projekty, aby dzielili się wiedzą i doświadczeniem z młodzieżą, aby także w ramach swoich stowarzyszeń mogli angażować ich potencjał i energię - w ten sposób podsumował swój udział w konferencji Leszek Sokołowski, wiceprzewodniczący gorzowskiego SLD

Ponadto w drugiej części udziałw zięli młodzi działącze partii politycznych w naszym mieście, którzy podzieli sięwłasnymi doświadczeniami oraz realizowanymi przedsięwzięciami. Zachęcali tym samym młodzież do angażowania się w życie publiczne i polityczne.

Link do artykułu na stronie WiMBP w Gorzowie: http://www.wimbp.gorzow.pl/?art=105523

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością SLD, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem